Pohovka KLÁRA

pro každodenní spaní i denní sezení 
š195 v97 h90 cm

Druh látky
Varianta jádra
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Do 8 týdnů Do 8 týdnů Do 8 týdnů Do 8 týdnů Do 8 týdnů Do 8 týdnů Zvolte variantu
14 634 Kč 16 481 Kč 15 985 Kč 17 831 Kč 17 602 Kč 19 461 Kč od 14 634 Kč
Kategorie: Pohovky
Dostupnost: Do 8 týdnů
Výška: 97 cm
Hloubka: 90 cm
Šířka: Sedačka 195 cm
Výška sedu: 47 cm
Materiál: Pružiny bonel
Područky: Bez područek
Lehací plocha: 85 x 195 cm
Tvar pohovky: Rovná
Typ rozkládání: Nerozkládací
Úložný prostor: Zásuvka
Velikost: Trojmístné sedačky
Vysouvací záhlavník: Bez záhlavníku
Funkce pohovky: Sedačka na každodenní spaní, Sedačka s omyvatelným potahem

Čalouněná nerozkládací pohovka KLÁRA je navržena s ohledem na potřeby seniorů a je ideální pro použití v malých bytech, seniorských domovech nebo jako funkční pohovka pro každodenní spaní a denní sezení.

Potahovou látku můžete vybrat ze vzorníku ve 3 cenových kategoriích. Ve vzorníku najdete i omyvatelné látky CARABU a MYSTIC s technologií AQUACLEAN, které jsou odolné a snadno se udržují. Případně můžete dodat svou vlastní potahovou látku, abyste pohovku přizpůsobili vašemu osobnímu vkusu a interiéru.

Vyniká svou praktičností a funkcemi:

  • 2 varianty jádra matrace
  • potahové látky dle vzorníku nebo můžete dodat svou vlastní
  • vysoké sezení a pohodlná opěradla
  • velká lehací plocha
  • přesah a volné rohy pro snadné stlaní
  • velký a snadno přístupný úložný prostor
  • opěradlové polštáře s možností uložení do úložného prostoru
  • madlo úložného prostoru v horní části

Kostra pohovky je vyrobena z kombinace masivu a dřevařských velkoplošných materiálů. Opěradlové polštáře jsou naplněny PUR drtí. Potahovou látku lze vybrat ze vzorníků ve třech cenových kategorií nebo dodat svou vlastní, takže si můžete vybrat styl, který se hodí k vašemu interiéru nebo osobním preferencím. Jádro pohovky můžete volit ze 2 variant a obě poskytují výbornou oporu, pohodlí a komfortní pocit při sezení i ležení:

  • pružinová matrace - tvoří ji pevná deska, na níž je umístěné pružinové jádro z tlačných (bonelových) pružin, jako roznášecí a izolační vrstvy slouží tvrzená plsť, na kterou je umístěná sendvičová matrace ze dvou pěn o výšce 4 cm. Spodní nosnou vrstvu tvoří zátěžová pěna REBO RE-80 a horní vrstvu pěna N-2538. Tato kombinace pružinového jádra a PUR pěny umožňuje optimální rozložení váhy a tlaku, což přispívá k celkovému pohodlí.
  • PUR pěna + lamelový rošt - masivní dřevěný rám s 16 pružnými lamelami, které zajišťují vynikající podporu, je doplněn o vrstvu kvalitních PUR pěn, které se přizpůsobí tvaru lidského těla a dokonale rozprostřou váhu na lamelový rošt. Poskytují tak pohodlí při sezení i ležení.

VYSOKÉ SEZENÍ A POHODLNÁ OPĚRADLA

Jedním ze základních požadavků u nábytku pro seniory je výška sezení. Pro pohovku KLÁRA je tedy zvolena výška 47 cm, stějně jako u osvědčeného křesla JAKUB. Také hloubka sedu a výška opěradlových polštářů je zvolena tak, aby si pohodlně sedl každý průměrně vysoký člověk.

VELKÁ LEHACÍ PLOCHA

Pohovka KLÁRA je určená nejen k sezení, ale i ke každodennímu spaní. Proto byly jako opěradla zvoleny volné polštáře, aby po jejich odstranění vznikla co možná největší lehací plocha. Ta má rozměry standardní válendy tedy 195 × 85 cm.

PŘESAH A VOLNÉ ROHY PRO SNADNÉ STLANÍ

Pohovka KLÁRA má lehací plochu s přesahem přes korpus tak, aby se dalo použít prostěradlo s gumou nebo matracový chránič. Ty tak krásně drží a nesklouzávají jako u jiných pohovek. Rohy jsou volné, aby se s lůžkovinami při povlékání snadno manipulovalo.

VELKÝ A SNADNO PŘÍSTUPNÝ ÚLOŽNÝ PROSTOR

Pohovka KLÁRA dostala velký úložný prostor ve formě zásuvky. Toto řešení bylo zvoleno proto, že se dá otevřít i v případě, kdy na lůžku někdo leží. Při otevření zásuvky lůžkoviny nepadají (jako u klasické válendy) a manipulace s uloženými věcmi je jednoduchá, protože prostor je přístupný ze 3 stran.

POLŠTÁŘE S MOŽNOSTI ULOŽENÍ DO ÚLOŽNÉHO PROSTORU

Kam s nimi? To je otázka, kterou řeší každý vždy, když se opěradlové polštáře sundají a pohovka má sloužit k leženi. Většinou se pak polštáře povalují v koutě a nebo překáží v bytě. U pohovky KLÁRA je vše vyřešeno. Polštáře se jednoduše vejdou do úložného prostoru.

MADLO ÚLOŽNÉHO PROSTORU V HORNÍ ČÁSTI

Otevřít úložný prostor nebo vytáhnout zásuvku nebývá pro seniory snadný úkol. Proto jsme u pohovky KLÁRA umístili madlo do horní časti úložného prostoru a při manipulaci se není zapotřebí ohýbat až k zemi. Zásuvka má navíc kolečka, takže manipulace je pak velmi snadná.

Pro atypické úpravy, rozměry, kombinace látek, doplnění o područky, jiný tvar/počet opěradlových polštářu se na nás neváhejte obrátit s poptávkou. Rádi vám vypracujeme cenovou nabídku. Celkově je pohovka KLÁRA vhodnou volbou pro seniory, kteří hledají pohodlný a funkční nábytek pro svůj domov. Nabízí vysoké sezení, pohodlná opěradla a dostatek úložného prostoru pro praktické využití.

Základní parametry:

Celková výška: 97 cm

Celková šířka: 195 cm

Celková hloubka: 90 cm

Výška sedačky bez polštářů: 75 cm

Šířka × hloubka sedací plochy: 195 × 61 cm

Výška sedací plochy: 47 cm

Lehací plocha: 195 × 85 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: